Ranking rowerów szosowych. Jak dobrać rower szosowy?

przez Admin
0 Komentarz

Rower szosowy – wprowadzenie, krótka charakterystyka, przeznaczenie

Rowery szosowe to najstarszy typ tych dwukołowych pojazdów. Rowery szosowe powinny łączyć komfort spokojnej jazdy, łatwość obsługi i być proste w utrzymaniu. To co charakterystyczne jeśli chodzi o rower szosowy, to jazda w pionie z wygięciem do przodu. Prawie cały ciężar spada na siodło, obciążenie rąk jest mniejsze. Szosowy rower służy do jazdy po płaskich drogach. Nasz ranking rowerów szosowych prezentuje najlepsze propozycje i zestawienie rowerów szosowych. W artykule znajduje się także ranking rowerów szosowych damskich.

Jakie wyróżniamy rodzaje rowerów szosowych?

Współcześnie rower kolarzówka nie jest już domeną zawodowych kolarzy. Rowery tego typu są dostępne dla każdego z nas. Sam rower powinien być dostosowany do naszych oczekiwań i potrzeb. Istnieje kilka rodzajów rowerów szosowych – Gravel, rower szosowy kross czy Cyclocross. Pozostaje kwestia jak dobrać rower szosowy do swoich indywidualnych potrzeb. Cyclocross jest przystosowany do szybkiej jazdy w terenie. Ma bardziej stałe ramy i nieco zmodyfikowane dopasowanie. Chociaż ten typ rowerów jest przeznaczony do wyścigów kolarskich w terenie, nie uniemożliwia to kierowcom używania go jako uniwersalnego roweru do jazdy wszędzie gdzie tylko chcesz.

Zobacz też: Rodzaje rowerów, ich przeznaczenie i cechy

Jaki rower szosowy będzie najlepszy?

Nim zaprezentujemy ranking rowerów szosowych, w pierwszej kolejności chcemy przedstawić najważniejsze elementy, decydujące o tym, co tak naprawdę jest istotne przy wyborze roweru szosowego.

Jak w przypadku każdego roweru, najważniejsza jest konstrukcja i solidność ramy. Warto przede wszystkim zwrócić na to uwagę: czy jest zamknięta czy otwarta, jaką ma wysokość. Odległość od ramy do krocza nie może być mniejsza niż 10 cm, w przeciwnym razie spowoduje to obrażenia ciała. Znakiem jakości ramy jest zaokrąglony przekrój. Niska jakość można rozpoznać po obecności spoiny. W przypadku ram wysokiej jakości żywotność wynosi co najmniej 10 lat. Choć są modele na które producent daję dożywotnią gwarancje. Jednak czynnikiem jest tutaj cena jaką ma dany rower szosowy. Jak wybrać z kolei rower jeśli chodzi o koła? Koła mogą być wąskie (1,5 cala) i szerokie (1,95-2,1 cala). Wybór dużych to większa prędkość, ale trudniej będzie pedałować. Inaczej będzie z małymi, które łatwiej dostosować do wzrostu rowerzysty. Jeśli planujesz jeździć po drogach utwardzonych lepsze będą wąskie koła, a dla wycieczek po nieprzejezdnych drogach – szerokie.

Rower szosowy damski i męski – jaka jest różnica i gdzie można kupić rower szosowy damski?

Wszelkie różnice w konstrukcji jeśli chodzi o rower szosowy damski wynikają z różnic w budowie. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, gdy widzisz rower damski, jest rama. Górna partycja z reguły jest znacznie niższa niż w modelach męskich. Wynika to między innymi z faktu, że średni wzrost kobiet jest niższy niż mężczyzn

Wzrost kobiet jest znacznie niższy według statystyk i zgodnie z zasadami wyboru roweru rama powinna znajdować się nie wyżej niż 5 cm od krocza rowerzysty, biorąc pod uwagę, że stoi on dokładnie na ziem. Inaczej niż ma rower szosowy męski, kierownicy w damskim modelu powinna być węższa. Wynika to z szerokości żeńskich ramion. Chociaż szeroka kierownica pozwala lepiej kontrolować rower, to szeroka kierownica w damskim rowerze będzie powodować szybkie „mdlenie” ramion. Fotele męskie i żeńskie mają zasadniczą różnicę w designie. Jest to związane z różnicami w anatomii. Aby nie zakłócać krążenia krwi w okolicy pachwinowej i nie powodować problemów z potencją u mężczyzn, opracowano dla nich specjalne siedzenia. Mają dość wąski kształt i podłużne wgłębienie na środku siodła. Ponieważ miednica kobiet jest szersza, potrzebują szerszych siedzeń. Często używana forma wypukła. Aby ani mężczyźni, ani kobiety nie mieli żadnych komplikacji, zaleca się jazdę na prawidłowym siodle, umieszczonym ściśle równolegle do podłoża. Dodatkowo rowery dla kobiet są zazwyczaj nieco lżejsze.

Ranking rowerów szosowych – top 11 rowerów szosowych

Rower szosowy SENSA TRENTINO SL MATT 105 11s 2019

SENSA TRENTINO SL MATT

Przeznaczenie – Trentino SL to doskonały rower wyścigowy, który ma wszechstronne zastosowanie. Doskonale nadaję się do indywidualnych treningów jak też do zastosowania w przypadku zawodów kolarskich.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Uwagę zwraca bardzo solidna rama, która została poddana procesowi hydroformowania, co pozwoliło zachować wysoką sztywność, a jednocześnie uzyskać niską wagę. Rower doskonale prowadzi się przy dużych prędkościach. Tylnie rurki tłumią zaś wszelkie drgania.

Wygląd – Sam design jest wyjątkowo atrakcyjny. Linki przerzutek poprowadzono na zewnątrz, a uwagę przykuwają polerowane spawy i matowe wykończenia.S

Cena – Rower możemy kupić za 4 810 PLN.

Rower szosowy KROSS VENTO 5.0 28″ 2019

KROSS VENTO 5.0

Technologia wykonania i parametry techniczne – Rowery szosowe kross znane są z tego że wykorzystuje się w ich produkcji najnowsze osiągnięcia technologicznie. Nie inaczej jest w przypadku KROSS VENTO 5.0 28″ 2019 M. Do budowy roweru wykorzystano specjalny stop aluminium, który pozwala zwiększyć odporność na uszkodzenia i trwałość, a jednocześnie zmniejsza masę pojazdu. Dodatkowo widelec przedni został wykonany z wykorzystaniem włókna węglowego. Ubytek masy spowodowało też zastosowanie cieniowania potrójnego. Niska waga roweru, to możliwość osiągania dużo większych szybkości. Z kolei żłobienia bieżnika poprawiają przyczepność na zakrętach. Napęd jest obsługiwany przez Shimano z segmentu 105 – 36 trybów.

Przeznaczenie – Rower idealnie się nadaję do wyścigów i jazdy na długie odległości. Jazdę usprawniają też bezdętkowe zwijane opony, które cechują się niskim oporem toczenia. Zastosowanie roweru do kolarstwa szosowego jest tym bardziej wskazane, że model został wyposażony w nowoczesne siodełko Velo, które optymalnie rozkłada masę użytkownika.

Wygląd – Rower wygląda nowocześnie i solidnie.

Cena – 4 999 PLN

Rower Szosowy KROSS VENTO TE

 KROSS VENTO TE

Cena – Kross Vento TE kosztuje 19 999PLN.

Wygląd – Kross Vento TE Męski 28 M przede wszystkim wygląda niezwykle korzystnie. Nowoczesny design i szaro – czarny połysk uzupełniony limonowymi elementami zrobi wrażenie na każdym użytkowniku.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Rama jest tutaj zrobiona z lekkiego aluminium. Uwagę zwracają też opony Schwalbe Lugano Kevlar Guard. Napęd oparty jest na przerzutkach Shimano Tiagra FD-4700 podobnie jak hamulce.

Przeznaczenie – Rower jest przeznaczony do jazdy na dowolny dystans. Zakładamy, że im dłuższy, tym lepsze wrażenia z jazdy.

Rower szosowy KROSS VENTO 4.0 2019

KROSS VENTO 4.0 2019

Technologia wykonania i parametry techniczne – Kross Vento 4.0 to model zbudowany na bazie nowoczesnej ramy. Została ona tak zaprojektowana żeby zapewnić użytkownikom maksymalny komfort podczas jazdy. W tym modelu możemy zająć wygodniejszą pozycje i nieco wyprostować się podczas jazdy. Jednocześnie przyjęcie wyprostowanej pozycji nie wpływa na przyśpieszenie i nie zaburza kontroli nad pojazdem. Kolejnym plusem są opony o szerokości 28 mm, które doskonale sprawdzają się na równych nawierzchniach jak też nieco mniej idealnych.

Przeznaczenie – To doskonały rower do długich treningów i przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z kolarstwem.

Cena – Rower możemy nabyć za 4 299PLN.

Rower szosowy Giant TCR Advanced 2 2019

Giant TCR Advanced 2019

Cena – Żeby stać się jego szczęśliwym właścicielem trzeba wydać kwotę 7 499 PLN.

Przeznaczenie – Rower łączy w sobie wszelkie zalety wyścigowych modeli z wygodą roweru bardziej miejskiego. Tym samym może być wykorzystywany praktycznie w każdej sytuacji.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Konstrukcja roweru została tak zaplanowana aby maksymalnie zredukować jego wagę. Uzyskano to stosując odpowiednie materiały i rezygnując ze zbędnych obciążeń. OverDrive i dolna rura MegaDrive są tak zaprojektowane, że możemy bez zbędnego ryzyka wchodzić w zakręt na dużych szybkościach. Siodełko jest niezwykle wygodne i pozwala na wiele godzin bezproblemowej jazdy. Napęd to 2×11, manetki SHIMANO 105, przerz. tylna SHIMANO 105.

Wygląd – Rower jest wykonany bardzo solidnie i tak też wygląda.

Specialized Shiv S-Works Rower szosowy triathlonowy

Specialized Shiv Sworks

Technologia wykonania i parametry techniczne – Innowacyjność to słowo które idealnie pasuje na opis Rower szosowy Specialized Shiv Sworks. To chyba najbardziej aerodynamiczny model jaki możemy dziś znaleźć na rynku. Jest niewiarygodnie szybki oraz wyjątkowo wygodny. Wyposażony jest w hamulce tarczowe oraz ramę z karbonu. Wykorzystana odmiana włókna węglowego sprawia, że cała konstrukcja jest odporna na przykład na podmuchy nawet silnego wiatru. Zintegrowany system Fuelselage II/Fuelcell II pozwolił na zoptymalizowanie kształtu roweru i uzyskanie maksymalnej prędkości przy niskiej wadze pojazdu. Rączki można dostosować do swoich indywidualnych potrzeb. Sama kierownica składa się, co jest bardzo przydatne w transporcie. Wystarczy zresztą dosłownie odkręcić kilka śrubek żeby wygodnie przetransportować rower.

Wygląd – Sylwetka i wygląd pojazdu jest praktycznie idealna.

Cena – Jedyną wadą roweru jest jego cena. Za nowy model jeśli chodzi rower szosowy specialized trzeba zapłacić bowiem około 50 tysięcy złotych.

Rower triathlonowy Specialized S-Works Shiv Disc Edycja Limitowana 2019

Dla najbardziej zapalonych triathlonistów, Specialized przygotował także edycję limitowaną modelu wyposażając go w dodatkowe elementy zwiększające aerodynamikę roweru Specialized S-Works Shiv Disc. Co istotne, rower ten posiada dość mocno zmienioną konstrukcję całego body, w porównaniu do standardowej edycji Specialized Shiv S-works. Cena roweru, operując w tak wysokich kwotach, co ciekawe nie uległa znaczącej zmianie, bowiem rower można kupić za około 54,5 tysiąca PLN, czyli raptem kilka tysięcy więcej.

ROWER SZOSOWY CERVELO S2

CERVELO S2

Cena – Nieco tańszy jest rower CERVELO S2. Tutaj musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 7 tysięcy złotych.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Rama podobnie jak w przypadku poprzedniego modelu zbudowana jest z kabronu. Napęd zapewnia przerzutka przednia i tylna Shimano 105. Nowoczesny kierownica pozwala na jej dostosowania do naszych potrzeb. Mamy tutaj też wspornik siodełka.

Wygląd – Całość robi miłe wrażenie jeśli chodzi o estetykę pojazdu.

Na oficjalnej stronie producenta od 2019 roku nie widać już modelu Cervelo S2. Najprawdopodobniej model ten został zastąpiony Cervelo S3.

Pinarello Gan

Pinarello Gan

Przeznaczenie – Pinarello Gan to szybki rower który się doskonale prowadzi i może być stosowany przez użytkowników chcących rekreacyjnie pojeździć lub ścigać się na dłuższe dystanse.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Gan Pinarello ma wersje tarcz i obręczy – K (o lepszej geometrii). Sama geometria jest „agresywna”: stromy kąt główki 73,7 stopnia i kąt siedziska 73 stopni. Dzięki temu możemy przyjąć zorientowaną na prędkość pozycję jazdy. Sama przekładnia lepiej sprawdza się jednak w jeździe rekreacyjnej niż przy wyścigach. Hamulce szczękowe 105 są oparte na najnowszej konstrukcji Dura-Ace i działają bardzo dobrze. Układ napędowy jest, solidny i niezawodny. To oczywiście Shimano 105. Wewnętrzne prowadzenie linek Gana jest dobrze przemyślane, więc tarcie nie zmniejsza prędkości zmiany biegów ani reakcji hamowania. Hamulce szczękowe 105 są oparte na najnowszej konstrukcji Dura-Ace.

Wygląd – Oryginalne kolory i opływowa sylwetka sprawiają że rower prezentuje się bardzo korzystnie.

Cena – Tu musimy przygotować się na wydatek 11 tysięcy złotych.

Rower szosowy Giant TCR ADVANCED PRO Team Disc

Giant TCR ADVANCED PRO Team Disc

Przeznaczenie – Lekka, sztywna i bardzo wydajna kompozytowa maszyna przeznaczona jest dla osób startujących w wyścigach i do rekreacji.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Dzięki kompozytowej ramie klasy Advanced, która minimalizuje masę TCR Advanced Pro daje ci możliwość rozwijania dużych prędkości. Geometria Compact Road łączy szybkie, precyzyjne prowadzenie z agresywnym pozycjonowaniem. Bezdętkowy system WheelSystem zapewnia prędkość i wydajność przy płynniejszej jeździe i zmniejszonym ryzyku upadku, a siodełko Variant zmniejsza całkowitą masę i daję odpowiednią wygodę. Kompozytowy zestaw ram został zaprojektowany tak, aby zapewnić minimalną wagę bez utraty sztywności i wydajności pedałowania. Sprawdzona geometria i precyzyjna sztywność układu kierowniczego sprawia, że ta konstrukcja ramy jest wybierana przez zawodników, którzy rywalizują na Giro d’Italia, Tour de France i innych głównych wyścigach na całym świecie.

Wygląd – Całość wygląda solidnie, choć widać że efektowny wygląd nie był tu najważniejszy.

Cena – Koszt roweru to 15 999 PLN.

Rower szosowy Canyon Ultimate CF SL 9.0

Przeznaczenie – Wykonaną z włókna węglowego ramę zaopatrzono w geometrię Sport Pro Geometry umożliwiającą jazdę w niskiej, agresywnej pozycji – w sam raz na weekendowe ściganie.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Ultimate CF SL 9.0 to zgrabna rama i jedna z najlepszych sterowanych elektronicznie grup napędu. Koła pochodzą od francuskiej firmy Mavic. Zestaw kołowy Ksyrium Elite jest dobrze znany ze swojej niskiej masy i wszechstronności, co czyni go doskonałym wyborem w każdym terenie. Przyspiesza tak, jak powinien to robić rower wyścigowy, z niewielkim wyczuciem elastyczności nawet pod przymusem sprintu.

Cena – Koszt tego pojazdu to 9,5 tysiąca złotych

Rower szosowy Cube Litening C:62 Pro

Cube Litening C:62 Pro

Przeznaczenie – Z Litening C: 62 jest w założeniu stosunkowo niedrogim nowoczesnym modelem wyścigowym.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Połączenie ramy karbonowej C: 62 z pasującym widelcem karbonowym CUBE CSL C: 62 sprawiło, że rower spełnia swoje zadanie. Elegancka, lekka obudowa Litening C: 62 Pro wykonana jest na bazie zaawansowanej techniki Twin Mould, monokokowej konstrukcji i doskonałego włókna węglowego. Daje nam maksymalną kontrolę nad układem. Ponadwymiarowe rurki węglowe w głównej ramie i tylnych widełkach, zwężająca się główka ramy i super sztywny dolny wspornik zapewniają doskonały stosunek sztywności do ciężaru. Wąskie wsporniki siedziska i spłaszczona górna rura zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić pewien stopień kontrolowanego wygięcia, zwiększając komfort jazdy bez poświęcania wydajności.

Wygląd – Zaletą roweru jest fantastyczny – nowoczesny wygląd

Cena – Ten model kosztuje około 13 tysięcy złotych.

Ranking rowerów szosowych damskich

Cube Road SL PRO rower szosowy/fitness damski DISC

Cube Road SL PRO rower szosowy/fitness damski

Technologia wykonania i parametry techniczne – SL Road Pro to pojazd dla tych użytkowników, którzy chcą łączyć prostotę wykonania i prędkość. Mamy tutaj wyjątkowo skuteczne hamulce tarczowe i solidną konstrukcję. Lekka, mocna aluminiowa rama z niezawodnymi przełożeniami Shimano 8 i wydajną pozycją jazdy ułatwia przejechanie każdej odległości. Aluminiowa rama SL Road wykonana jest z niezwykle lekkich podwójnie cieniowanych rur, co zapewnia najlepsze połączenie niskiej masy, doskonałej wytrzymałości i doskonałej jakości jazdy.

Przeznaczenie – Rower ma służyć do rekreacyjnej jazdy. SL Road jest szybki na asfalcie, niezależnie od tego, czy chodzi o codzienne dojazdy do pracy, czy treningową jazdę po wiejskich drogach.

Cena – Koszt tego modeli to 3800 złotych

 Giant Liv Avail Advanced 2

Giant Liv Avail Advanced 2

Technologia wykonania i parametry techniczne – Giant Liv Avail Advanced to niezwykle wygodny i wszechstronny rower szosowy dla kobiet. Dzięki pierwszej poważnej przeróbce od dekady największą różnicą, jaką zauważysz w nowym Liv Avail Advanced, jest rozmiar opon. Wcześniej używany 25-milimetrowy kauczuk został zamieniony na nowy model z 32-milimetrową oponą, która „pochłania” nierówności na złych drogach.

Przeznaczenie – Rower może być zatem stosowany w każdych warunkach.

Cena – 9 499 PLN

Giant Liv Avail Advanced 1

Liv Avail Advanced Pro 1

Liv Avail Advanced 1 jest wyposażony w nowy bezprzewodowy zestaw grupowy SRAM Force eTap AXS Damien Rosso

Technologia wykonania i parametry techniczne -Wszystkie modele tego typu zostały wyposażone w opony bezdętkowe z oponami Giant Gavia Fondo, a kompozytowy układ karbonowy Advanced Grade został zaktualizowany, aby był jeszcze lżejszy niż wcześniej.

Wygląd – Aby zmieścić większe opony, geometria uległa pewnym zmianom i sam pojazd wygląda nieco potężniej niż inne modele tego typu.. W całym zakresie długość wideł została zwiększona o 2 mm do 372 mm (od osi do korony), a nachylenie wideł wzrosło o 5 mm do 50 mm.

Cena – 11 499 złotych.

Canyon Endurace WMN

Canyon Endurace WMN

Wygląd – Atrakcyjny design i solidne wykonanie w najlepszej cenie

Technologia wykonania i parametry techniczne – Lekka i trwała rama aluminiowa zapewniająca niepowtarzalne wrażenia z jazdy. Idealny sprzęt dla wszystkich początkujących w jeździe szosowej pań.

Cena – Koszt tego roweru to 4 099 PLN.

Rower szosowy do 3000 i 2000PLN – inne propozycje wyboru

Należy uczciwie powiedzieć, że trudno jest znaleźć tani rower szosowy, który spełni w pełni nasze oczekiwania. Jakość gwarantuje tutaj cena powyżej czterech tysięcy złotych. Istnieją jednak modele, które są odpowiednie dla osób początkujących, a jednocześnie nie spowodują wyrwy w naszym budżecie.

Trek Domane AL 3

Trek Domane AL 3

Wygląd – Domane AL 3 jest bardzo elegancki, stabilny i budzi zaufanie.

Przeznaczenie – Jest idealny dla nowych rowerzystów i wszystkich, którzy myślą o komfortowej jeździe na drodze czy po mieście.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Pełny zestaw grup Shimano Sora ma 18 biegów ze zintegrowanymi dźwigniami hamulca / zmiany biegów. Jest to lżejsza grupa części niż dawniejsza grupa Shimano i zapewnia szeroki zakres biegów, który doskonale nadaje się do jazdy pod górkę. Domane AL 3 ma lekką ramę z Alpha Aluminium ze stabilną geometrią Endurance dla pewnej jazdy, a także mocowania do błotników, bagażników, świateł itd. Lżejsze części, 18 prędkości dla łatwiejszej jazdy na różnym terenie, zaawansowana aluminiowa rama i przede wszystkim komfortowa geometria zaprojektowana, aby pomóc poznać kolarstwo szosowe.

Cena – około 3699 złotych

Trek Domane AL 3 damski

Trek Domane AL 3 damski

Wygląd – Jeśli chodzi o rowery szosowe trek to model damski nie różni się od męskiej wersji i ma podobną budowę jak inne rowery szosowe trek. Jest jedynie wyposażony w siodełko i kierownicę dla kobiet.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Stabilna geometria Endurance jest wygodna na długich dystansach, ale nadal jest to szybki rower wyścigowy. Unikalny widelec IsoSpeed Carbon, który pochyla się do przodu w kierunku haków, pochłania wibracje z drogi.

Cena – Podobnie jak męska wersja ten rower szosowy trek kosztować będzie około 3 699 złotych.

Specialized Allez Sport

Specialized Allez Sport

Wygląd i przeznaczenie – Sztywny, lekki, inspirowany wyścigami Allez E5 Sport oferuje świetne przyspieszenie i prowadzenie zatem jest idealny dla początkującego lub jako pierwszy rower szosowy, jeśli dopiero zaczynasz uprawiać ten sport.

Technologia wykonania i parametry techniczne -9-biegowy układ napędowy Shimano Sora i niezawodny zestaw kół zapewniają najwyższą wydajność za niską cenę. Specjalistyczny widelec karbonowy FACT zapewnia precyzyjne sterowanie w lekkiej obudowie. Shimano Sora, 9-biegowa to tylna przerzutka dla precyzyjnej, bezproblemowej zmiany przełożeń. Specjalistyczne opony Espoir Sport, 700x25c z podwójną ochroną BlackBelt są trwałe i niezawodne.

Cena – Na ten model musimy przeznaczyć nieco ponad 3 tysiące złotych.

Giant Contend 2

Giant Contend 2

Giant Contend to nic innego, jak dobrze znany wszystkim początkującym rowerzystom szosowym aluminiowy Giant Defy. To właśnie na nim bazuje geometria i ogólna konstrukcja roweru Giant Contend. To doskonała propozycja, dla wszystkich początkujących oraz chcących cieszyć się szybką i wygodną jazdą na rowerze.

Przeznaczenie – Ten wszechstronny aluminiowy rower szosowy łączy zwinność i komfort. Zaprojektowany i opracowany dla początkujących, którzy chcą poprawić swoje wrażenia z jazdy.

Wygląd – Jak wszystkie rowery szosowe giant wygląda niezwykle elegancko.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Contend oferuje dynamiczne przyspieszenie i pozycję kierowcy bardziej zorientowaną na wytrzymałość. Sztyca podsiodłowa o średnicy 27,2 mm pomaga zmniejszyć wstrząsy i wibracje, a rama i widelec mają wystarczającą ilość miejsca, aby można było jeździć na szerszych oponach (do 28 c), aby jeszcze bardziej wygładzić jazdę. Dodatkowo rower został wyposażony w widelec kompozytowy, aby zwiększyć komfort jazdy i uchronić go przed uszkodzeniami na trasie.

Cena – rowery szosowe Giant w tym modelu można kupić za 3 099 złotych.

Giant Fastroad SL 3

Giant Fastroad SL 3

Przeznaczenie i wygląd – Ten rower łączy sportowy charakter roweru szosowego z dodatkową pewnością i kontrolą płaskiej kierownicy. To idealna równowaga gdzie jest połączenie prędkości roweru szosowego i wszechstronności roweru miejskiego.

Technologia wykonania i parametry techniczne – Zbudowany na lekkiej aluminiowej ramie ALUXX SL ustawia rowerzystę w wygodnej pozycji, która jest płynna i wydajna. Szybko toczące się koła 700c i amortyzowana sztyca kompozytowa D-Fuse pomagają pokonywać nierówne drogi. Mocne hamulce tarczowe zapewniają dodatkową kontrolę w każdych warunkach pogodowych, a łatwe w użyciu mocowania bagażnika sprawiają, że FastRoad SL jest dobrym wyborem do dojazdów, jazdy fitness i weekendowych przygód.

Cena – Jego koszt waha się od 3 do 3,5 tysiąca złotych

Ranking rowerów szosowych do 2000 PLN

Rower szosowy TRIBAN 100 B’TWIN – rower szosowy do 2000 PLN

Rower szosowy TRIBAN 100 B'TWIN

Przeznaczenie – B’Twin Triban 100 to przyzwoita propozycja i wygodny, płynny rower, który jest idealny dla tych, którzy jeżdżą po mieście miasto. Sprawdzi się też na przejażdżki z dziećmi.

Wygląd – Technologia wykonania i parametry techniczne – – Przy wadze 11,61 kg można by pomyśleć, że 100 może czuć się ospały, ale o dziwo nie. Przyspiesza względnie dobrze i doskonale sprawdza się w podjazdach pod górę. Rzuca się w oczy słaba przerzutka. Zaletą jest właściwe rozłożenie środka ciężkości oraz krótki mostek co czyni rower „zwinnym”

Cena – To fantastyczny wybór jeśli chodzi o rower szosowy do 2000 złotych. W niektórych sklepach możemy go kupić za 999 złotych

Rower szosowy TRIBAN EASY DAMSKI TRIBAN

Rower szosowy TRIBAN EASY DAMSKI TRIBAN

Technologia wykonania i parametry techniczne – Komfortowy rower z doskonale przemyślanym zestawem. Opony 28 mm i doskonały zakres biegów iban sprawia że mamy wrażenie jazdy na profesjonalnym rowerze szosowym. Ma wszystko, czego można oczekiwać od roweru kosztującego znacznie więcej.

Przeznaczenie – Rower jest zbudowany wokół kompaktowej aluminiowej ramy 6061 z krótką górną rurą, co czyni go idealnym do jazdy wytrzymałościowej, dojazdów do pracy, a nawet lekkiej turystyki. Wyprostowana pozycja jazdy zmniejsza również obciążenie dolnej części pleców.

Cena – Możemy go kupić już za 1190 złotych

Rower Szosowy RC 100 MĘSKI LTD EDITION TRIBAN

Rower Szosowy RC 100 MĘSKI LTD EDITION TRIBAN

Technologia wykonania i parametry techniczne – Nowa wygodna geometria dla bardziej pionowej pozycji, opony 700 x 32. Napęd jednołańcuchowy i zakrzywione kierownice ze zmianą prędkości. Hybrydowe opony szosowe / szlakowe, mogą być wyposażone w bagażnik na sakwy 900 oraz rama aluminiowa 6061, to główne zalety tego modelu. Zorientowana na komfort geometria ramy z wyższym gniazdem kierowniczym i krótszą górną rurą zapewnia bardziej pionową pozycję niż klasyczna rama szosowa. Zmiany prędkości dokonywane są za pomocą 7-biegowej dźwigni zmiany biegów Shimano A050 na kierownicy.

Cena – Rower kupimy do 1200 złotych

Jakie akcesoria do roweru szosowego mogą okazać się przydatne?

Istnieje wiele drobiazgów, które mogą sprawić, że jazda na rowerze będzie przyjemniejsza, wygodniejsza i bezpieczniejsza. Jeśli planujesz odjechać z domu nawet na niewielką odległość, lepiej zabrać ze sobą mini zestaw naprawczy. Obowiązkowe jest posiadanie kasku rowerowego. Zwłaszcza w przypadku rowerów szosowych, gdzie mamy do czynienia z rozwijaniem dużych prędkości. Ten powinien być dopasowany i sztywno leżeć na głowie. Teoretycznie możemy jeździć w każdych butach ale jeśli planujemy pojechać nieco dalej niż do sklepu, warto zdecydować się na specjalne buty.

Główną cechą butów rowerowych jest twarda podeszwa, zaprojektowana w celu najbardziej wydajnego transferu energii podczas pedałowania. Ta kombinacja pozwala zwiększyć kontrolę nad rowerem i zmniejszyć straty energii podczas pedałowania, a także zwiększyć wydajność tego ostatniego. Buty szosowe są zaprojektowane by były lekkie, jak to możliwe i z dobrą wentylacją stóp. W najlepszych wersjach butów podeszwa wykonana jest z włókna węglowego dla maksymalnej sztywności. Trzeba też zadbać o odpowiedni strój. Ten powinniśmy kupić w sklepie rowerowym. Spodnie i koszulka muszą opinać ciało i być wykonane z oddychających materiałów.

Rower szosowy czy warto?

Rower szosowy to doskonała propozycja dla wszystkich ceniących sobie długie wycieczki i szybkie jazdy wyścigowe lub jazdę na długi dystans. Zalety rowerów szosowych to:

Zalety rowerów szosowych
Niska waga

Rowery szosowe wykonywane są w specjalnych technologiach ram aluminiowych lub karbonowych, dzięki czemu rowery te są naprawdę lekkie aby zwiększyć osiagi jazdy.

Szybkość i satysfakcja

Rowery szosowe są odpowiednio skonstruowane i wyposażone w systemy napędowe umożliwiające szybką i satysfakcjonującą jazdę.

Otwarte drzwi dla rywalizacji w zawodach

O ile w niektórych zawodach amatorów możesz wystartować nawet rowerem górskim, o tyle ile zawody określane sa jako szosowe, z rowerem szosowym na pewno możesz liczyć na finisz z najlepszymi zawodnikami w zestawieniu. Oczywiście, jeżeli twoja forma na to pozwoli.

Możliwość długich podróży

Rower szosowy pozwoli Ci na komfortowe przemierzanie znacznie dłuższych tras.

Szansa na zdrowie

Rower szosowy to doskonała forma na satysfakcjonujące, atrakcyjne dbanie o kondycję fizyczną oraz zdrowie.

Wady rowerów szosowych
Ograniczenie terenowe

Rowery szosowe przeznaczone są na trasy o utwardzonych nawierzchniach. O ile naprawdę profesjonale rowery szosowe mogą być przeznaczone do jazdy nawet po kostce brukowej, o tyle nie zalecamy tego dla większości standardowych rowerów szosowych.

Ograniczenia atmosferczne

Rowery szosowe najlepiej sprawdzą się w suche dni. Nawet o drobina deszczu może stać się niebezpieczna i zwiększyć ryzyko poślizgu i upadku.

Cena

Rower szosowy to dość kosztowna inwestycja w przypadku większości modeli.

Pozostaje nam jedynie zdecydować się jak wybrać rower szosowy aby był najlepiej dostosowany do naszych potrzeb i możliwości.  

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZACIEKAWIĆ

Zostaw komentarz

one × two =

26 + = 28