Garmin Fenix 6, 6X, 6S – najnowszy zegarek sportowy Garmin

przez Admin
0 Komentarz

Na rynek wchodzi właśnie zegarek, który pod wieloma względami nie ma sobie równych – Garmin Fenix 6. Czym różni się od swojego poprzednika? Czy fani i codzienni użytkownicy marki, a przynajmniej Garmina Fenix 3 i 5 powinni przygotować swoje portfele na zakup nowej wersji flagowego zegarka sportowego? Na te i jeszcze więcej pytań odnośnie Fenix 6 odpowiadamy poniżej.

Nowy Garmin Fenix 6

Nowy Garmin Fenix 6, 6x, 6s – nadchodzi następca serii 5

Garmin Fenix 6 2019 to produkt będący najnowszym następcą serii 5, która zyskała sympatię i uznanie na całym świecie. W nowych zegarkach zachowano podział na 3 typy tarczy. Na tej podstawie wyróżniamy typy: Fenix 6, Fenix 6x oraz model o mniejszym wymiarze, czyli Garmin Fenix 6S. Jednak oprócz tego podstawowego podziału zadbano także o dodatkowe podtypy, czyli dobrze znane użytkownikom edycje Fenix Saphhire i Fenix PRO. Nowy Garmin Fenix 6 posiada więc więcej modeli niż jego poprzednik.

Zobacz też: Ranking zegarków do biegania, sportowych oraz opasek sportowych

Garmin Fenix 6 – pierwszy zegarek ładowany energią słoneczną!

Znakomitą innowacją w stosunku do serii 5 jest sposób ładowania, na który postawiono produkując Garmin Fenix 6. Marka wprowadziła bowiem opcję solarnego ładowania, którą zaimplementowano w nowym Garmin Fenix 6, ale tylko w edycji Garmin Fenix 6X Pro Solar.

Garmin Fenix 6X Pro Solar – zegarek sportowy ładowany energią słoneczną

Garmin Fenix X Pro Solar

Jak zatem działa nowa funkcja ładowania zegarka energią słoneczną? Zegarek ten wyposażony został w soczewkę, która ładuje poziom baterii poprzez pobieranie energii słonecznej. Pozwala to na dłuższe działanie zegarka. Jest również bardzo dobrym i pewnym posunięciem Garmina w kierunku ekologii oraz środowiska.

Garmin Fenix 6, Fenix 6X, Fenix 6S – nowe funkcjonalności

Solarne ładowanie nie jest jedyną nowością, na którą postawili producenci serii. Pojawił się również nowy tryb zarządzania baterią. Ponadto modele, w których można obsługiwać mapę posiadają teraz także mapę tras narciarskich. Wprowadzono także opcję dla biegaczy, którzy lubią trenować na wyboistych terenach.

Garmin PacePro

Zegarki Garmin Fenix 6 posiadają nowy widget – PacePro ułatwiający utrzymanie odpowiedniego tempa, w zależności od ukształtowania trasy. Modele Fenix 6 oraz Fenix 6X posiadają także większe wyświetlacze. W Fenix 6 różnica ta wynosi 18%, zaś w Fenix 6X – 36%. Nie zmieniano przy tym średnicy obudowy, która pozostaje taka sama jak w serii 5.

Garmin Fenix 6 vs 5

Choć może się wydawać, że w porównaniu Garmin Fenix 6 vs 5, nowy model wypada zdecydowanie lepiej, to nie należy nie zauważyć kilku istotnych szczegółów, które mogą zostać uznane za wady. W modelach podstawowych, czyli Fenix 6s oraz Fenix 6 zrezygnowano z opcji obsługi mapy oraz odtwarzacza muzyki, które dostępne były w wersjach poprzednika. To dość spore utrudnienie dla osób przyzwyczajonych do tych funkcji. W końcu bieg z muzyką zawsze jest przyjemniejszy, a mapa może przydać się w każdej chwili.

Garmin fenix 6 cena – ile kosztuje i czy jest warty swojej ceny w porównaniu do poprzedników?

W przypadku Garmin Fenix 6 cena to chyba jedno z najczęstszych zapytań. Nic dziwnego – zegarki te mają sporo do zaoferowania, ale zdecydowanie nie należą do najtańszych na rynku. Przedstawione ceny to ceny bazowe na rynku europejskim podane podczas premiery serii. Dla modeli Garmin Fenix 6S cena wynosi od 599 euro, czyli około za wersję podstawową, a w przypadku wersji Pro Sapphire od 899 euro. Chcąc kupić model Fenix 6 trzeba liczyć się z ceną 599 euro w przypadku wersji podstawowej. Istnieje także możliwość dodania map i odtwarzacza muzyki do “szóstki”, ale wówczas należy zapłacić 699 euro. Wersja Pro Sapphire kosztuje od 799 euro. Model 6X to cena od 749 euro za wersję Pro i 949 euro za Pro Sapphire, podobnie jak w przypadku modelu Pro Solar wyposażonego w funkcję ładowania słonecznego. Czy warto dopłacić i zrezygnować z serii 5 na rzecz jej młodszego brata? Biorąc pod uwagę obszerność dodatkowych funkcji oraz innowacje w modelach serii 6, cena nie jest aż tak wygórowana. To zdecydowanie najbardziej innowacyjne zegarki na rynku, a za takie rozwiązania trzeba po prostu płacić więcej.

Garmin Fenix 6 cena

Cena najtańszej wersji zegarka, czyli modelu Garmin Fenix 6 dostępnego w kolorze srebrnym z czarnym paskiem, wynosi 2649 PLN.


Kliknij tutaj by kupić!

Garmin Fenix 6 Sapphire cena

Model Garmin Fenix 6 Sapphire dostępny zaś w kolorze Carbon gray z czarnym paskiem kosztuje natomiast 3549 PLN.

Garmin Fenix 6 Tytan cena

Kolejny model Garmin Fenix 6 Tytan, dostępny w kolorze srebrnym z pomarańczowym paskiem kosztuje natomiast 3999 PLN.

Garmin Fenix 6 Pro cena

Wersja zegarka Fenix 6 Pro dostępna w kolorach czarny z czarnym paskiem, kosztuje natomiast 3199 PLN.


Kliknij tutaj by kupić!

Garmin Fenix 6S cena

Ceny edycji zegarków w kolejnym z modeli, czyli Garmin Fenix 6S, startują zaś od kwoty 2649 PLN za podstawową wersję w wariantach srebrny z białym paskiem oraz srebrny z czarnym paskiem.


Kliknij tutaj by kupić!

Garmin Fenix 6S Sapphire cena

Edycja Fenix 6S Sapphire dostępna jest w wariantach kolorystycznych czarny z czarnym paskiem, Carbon Gray z czarnym paskiem, różowozłotym z jasnoszarym paskiem. Cena tego modelu to natomiast 3649 PLN.

Garmin Fenix 6S Pro cena

Za edycję Pro zegarka z grupy Fenix 6S, Fenix 6S Pro dostępnego w wariantach różowozłoty z białym paskiem, czarny z czarnym paskiem, należy zapłacić 3 199 PLN


Kliknij tutaj by kupić!

Garmin Fenix 6X Pro cena

W przypadku wersji Garmin Fenix 6X Pro, cena rozpoczyna się od kwoty 3349 PLN. Model dostępny jest zaś w kolorze czarnym z czarnym paskiem.


Kliknij tutaj by kupić!

Garmin Fenix 6X Sapphire cena

W przypadku tego modelu, cena wynosi 3749 PLN, a zegarek dostępny jest w kolorze Carbon Gray z czarnym paskiem.

Garmin Fenix 6X Pro Solar cena

Najwyższa i wyposażona w najwięcej nowych funkcjonalności wersja nowego zegarka marki Garmin – Fenix 6X Pro Solar, wyposażona w technologię ładowania energią słoneczną, kosztuje, jak można się było spodziewać, najwięcej. Cena wynosi w tym wypadki 4199 PLN.

Garmin fenix 6 vs 5 – porównanie funkcjonalności

Oprócz wspomnianych już różnic między modelami serii 6 i 5, istnieją także inne niuanse, którymi producenci postanowili uraczyć użytkowników nowych zegarków. Dodano m.in. funkcję Body Battery, która pokazuje energię użytkownika do wykorzystania podczas danego treningu. Wykorzystuje ona pulsoksymetr oraz zapis z wcześniejszych ćwiczeń. Zadbano również o mierzenie stopnia aklimatyzacji na danej wysokości. Także wykorzystano do tego pulsoksymetr. Wcześniej funkcja ta dostępna była jedynie w serii 5X Plus. Inną innowacją jest monitor obciążenia treningowego. Funkcja ta pomaga efektywniej ćwiczyć. Podpowiada bowiem, jakie ćwiczenia wykonywać dla lepszych efektów. Porównanie Garmin Fenix 6 vs 5 pod względem funkcji przydatnych podczas treningu wypada więc na korzyść młodszej serii.

Garmin Fenix 6 gdzie i kiedy kupić?

Jedno z najczęstszych pytań o zegarki Garmin Fenix 6 – kiedy będą dostępne na polskim rynku? Pojawiły się na nim od końca sierpnia. Kolejna częsta fraza to: Garmin Genix 6 gdzie kupić? Dostać je można w większości sklepów z elektroniką w kraju. Przez internet możemy kupić zegarek np. w sklepie X-kom. Serię 6 posiadają także znane sklepy stacjonarne, takie jak RTV Euro AGD, MediaMarkt czy Komputronik. Jeśli chodzi o dostępność zegarków na polskim rynku, nie mamy na co narzekać. Ceny niestety nie zmieniają się w stosunku do podanych cen europejskich, więc trzeba liczyć się z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych.

Garmin fenix 6 vs 6x

Było już porównanie starszej i nowej serii. Teraz pora na zestawienie Garmin Fenix 6 vs 6x. Istotną różnicą jest to, że mapa i odtwarzacz nie są podstawowo wbudowane do serii 6, a do 6X już tak. Powiększono także ekran, na korzyść modelu 6X. W wersji 6X mimo powiększenia ekranu oraz poprawy rozdzielczości zwiększono czas pracy na baterii.

Garmin fenix 6 vs Apple Watch – jak ma się nowy zegarek Garmina do Apple Watch Serii 5?

Apple watch seri 5

Wielbiciele zegarków porównują ze sobą dwie potężne marki: Garmin Fenix 6 vs Apple Watch. Zegarek Apple przegrywa z Garminem jeśli chodzi o ładowanie – nie ma możliwości solarnego ładowania, a bateria wytrzymuje krócej. Różnicę sprawiają same względy wizualne – zegarki Apple są mają prostokątną tarczę, a Garmin – okrągłą. Sprawia to, że nie wszystkim podobają się modele marki Apple. Jednak za nimi przemawia cena, która jest niższa niż w przypadku Garmin. Wiele funkcji, takich jak kontrola ćwiczeń czy możliwość płatności zbliżeniowej są takie same dla obu marek.

Nowy Garmin Fenix 6 to solidny sprzęt za dość duże pieniądze, jeżeli mówimy o najwyższym modelu. Czy jest wart swojej ceny? To zależy przede wszystkim od własnych preferencji i oczekiwań. Trzeba przyznać, że cena większości modeli wydaje się być na właściwym poziomie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZACIEKAWIĆ

Zostaw komentarz

13 − four =

68 − = 65